Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie obrażeń ciała – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oskarżonemu  m. in. o to, że w dniu 29 czerwca 2018 r. w Szczecinie uderzył pokrzywdzoną w głowę, w wyniku czego kobieta doznała rany tłuczonej, co spowodowało naruszenie czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, tj. o czyn z art. 157 § 1 kk.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo. Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany (lat 43) pozostawał w związku z pokrzywdzoną kobietą. W dniu 29 czerwca 2018 r. oboje wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie, gdy pokrzywdzona chciała się położyć – podejrzany uderzył ją w głowę, powodując ranę tłuczoną. Ponadto postępowanie wykazało, że mężczyzna już wcześniej bywał agresywny, co pozwoliło przedstawić jemu również zarzut spowodowania obrażeń twarzy u pokrzywdzonej w dniu 23 czerwca 2018 r.

Podejrzany w toku postępowania został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. Nie przyznał się on do przedstawionych zarzutów.

Za zarzucane podejrzanemu czyny na podstawie art. 157 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 miesięcy do lat 5.