Podejrzany o usiłowanie zabójstwa w Zakładzie Karnym w Nowogardzie został tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 3 września 2018 r. na terenie Zakładu Karnego w Nowogardzie działając w warunkach recydywy, z zamiarem bezpośrednim usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonego w ten sposób, że używając ostrego narzędzia tj. ostrza noża do cięcia tapet, zadał mu cios w okolicy szyi, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu natychmiastowej pomocy medycznej, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zarówno podejrzany jak i pokrzywdzony byli osadzeni w Zakładzie Karnym w Nowogardzie, gdzie odbywali kary pozbawienia wolności. W dniu 3 września 2018 r. w godzinach popołudniowych, podejrzany przy pomocy ostrego narzędzia, jakim jest ostrze noża do cięcia tapet, zaatakował pokrzywdzonego mężczyznę, zadając mu cios w okolicę gardła i powodując tym samym ranę ciętą.

Po ogłoszeniu podejrzanemu zarzutu prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie i w chwili dokonania czynu odbywał karę pozbawienia wolności.

Za zarzucony czyn m. in. na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.