Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie, Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn którzy podejrzani są m. in. o to, że  nocy z 28/29 lipca 2018 r. w Stargardzie działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali pobicia pokrzywdzonego w ten sposób, że uderzali go rękoma po głowie oraz kopali po całym ciele w wyniku czego pokrzywdzony doznał złamania kości nosa i rozcięcia łuku brwiowego, czym narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utarty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o jakim mowa w art. 156 § 1 kk, tj. o przestępstwo z art. 158 § 1 kk.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, zaś nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Stargardzie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani, którzy ukończyli lat 17 i są w związku z tym sprawcami młodocianymi, w nocy z 28/29 lipca 2018 r. zaatakowali pokrzywdzonego, dotkliwie go bijąc. Spowodowali oni u pokrzywdzonego między innymi obrażenia ciała w postaci złamania kości nosa i rozcięcia łuku brwiowego.

Na skutek działań funkcjonariuszy Policji, obaj sprawcy zostali zatrzymani, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowani na najbliższe 3 miesiące.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwo m. in. z art. 158 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.