Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryficach.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o to, że w dniu 2 września 2018 r. w Trzebiatowie, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali rozboju, w ten sposób, że po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego uderzając go i doprowadzając do stanu bezbronności, zabrali w celu przywłaszczenia spodnie oraz saszetkę z pieniędzmi w kwocie 1070 zł. oraz z dokumentami, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani w dniu 2 września 2018 r. na przystanku autobusowym w Trzebiatowie dokonali rozboju, w ten sposób, że uderzyli pokrzywdzonego doprowadzając do stanu bezbronności, po czym ukradli mu spodnie oraz saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie przekraczającej tysiąc złotych.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzani zostali ustaleni i zatrzymani. Następnie wobec obu mężczyzn na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 3 miesięcy.

Za zarzucony czyn na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.