Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Zachód, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w dniu 6 września 2018 r. w jednym z mieszkań w Policach, działając w warunkach recydywy dokonał rozboju, w ten sposób, że po uprzednim zastosowaniu przemocy w postaci pchnięcia, podduszania oraz uderzenia pięścią w twarz, oraz grożąc dalszym użyciem przemocy i pozbawieniem życia, dokonał kradzieży telefonu komórkowego wraz z ładowarką, radioodbiornika oraz pieniędzy w kwocie nie większej niż 200 zł., a także dokumentów wystawionych na nazwisko pokrzywdzonego w tym dowodu osobistego, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 6 września 2018 r. w mieszkaniu pokrzywdzonego miało miejsce towarzyskie spotkanie, w którym uczestniczył podejrzany. Mężczyzna ten w pewnym momencie stał się agresywny. Popchnął pokrzywdzonego, po czym zaczął go podduszać oraz uderzył pięścią w twarz.  Następnie zabrał on telefon komórkowy wraz z ładowarką, radioodbiornik i pieniądze w kwocie nie większej niż 200 zł. Ponadto dokonał kradzieży dokumentów wystawionych na nazwisko pokrzywdzonego w tym dowodu osobistego.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 3 miesięcy.

Za zarzucony czyn m. in. na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.