Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, który kierował pojazdem znajdując się pod wpływem amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo skierował do Sądu Rejonowego  Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 19 maja 2018 r. w Szczecinie na al. Wojska Polskiego, będąc uprzednio karanym za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości,  kierował samochodem osobowym marki Volkswagen, znajdując się pod wpływem amfetaminy, tj. o czyn z art. 178a § 4 kk,

Z ustaleń postępowania wynika, że dnia 19 maja 2018 r. około południa podejrzany kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, jadąc al. Wojska Polskiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol Policji.

Kontrola wykazała, że podejrzany kierując samochodem znajdował się pod wpływem narkotyku, tj. amfetaminy. Ponadto ustalono, że był on wcześniej karany sądownie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak również za liczne wykroczenia drogowe. Podejrzany w toku postępowania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za zarzucane obecnie przestępstwo z art. 178a § 4 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.