Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu m. in. o stosowanie przemocy domowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryfinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że w okresie od 18 marca 2017 r. do dnia 18 kwietnia 2018 r. w Gryfinie znęcał się nad członkami rodziny w tym, nad matką, babcią oraz małoletnią siostrą, z którymi wspólnie zamieszkiwał, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, a także uderzał siostrę po głowie i plecach, tj. o czyn z art. 207 § 1a kk i inne.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zamieszkujący wspólnie z rodziną, znęcał się nad osobami bliskimi, w tym małoletnią siostrą. Wyzywał on pokrzywdzone, a nadto uderzał siostrę po głowie i plecach.

Ustalenia postępowania wykazały również, iż podejrzany znęcał się także nad psem kopiąc go oraz rzucając w niego taboretem. Z tego względu usłyszał on również zarzut z art. 35 ust. 1 a ustawy o ochronie zwierząt.

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za czyny zarzucone podejrzanemu m.in. z art. 207 § 1a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.