Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 10 lipca 2018 r. w Szczecinie, posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znaczą ilością środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 48,25 grama oraz amfetaminy o wadze 3,25 grama, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak ustalono w dniu 10 lipca 2018 r. na jednej z ulic w centrum Szczecina funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania taksówki, której pasażerem był podejrzany. W wyniku przeszukania ujawniono w posiadanej przez niego reklamówce znaczną ilość marihuany o łącznej wadze blisko 50 gram. Ponadto ujawniono również ponad 3 gramy amfetaminy.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 27) był w przeszłości karany sądownie. W toku postępowania  przyznał się do zarzutu.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.