Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 23 maja 2018 r. w Łozienicy na skrzyżowaniu spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Skoda, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się motorowerowi, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów, w wyniku czego kierujący motorowerem pokrzywdzony doznał zwichnięcia stawu obojczykowo-barkowego co spowodowało naruszenie czynności narządu ciała, na okres powyżej 7 dni,  tj. o przestępstwo z art. 177 § 1 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 23 maja 2018 r. w Łozienicy  pokrzywdzony jechał na motorowerze. W tym czasie z drogi podporządkowanej wyjeżdżał kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Pokrzywdzony na skutek wypadku doznał urazu stawu obojczykowo-barkowego na okres przekraczający 7 dni. Podejrzany nie był przeszłości karany sądownie.  W chwili wypadku był trzeźwy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od do lat 3.