Sprawca rozboju z użyciem noża tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w dniu 28 września 2018 r. w Szczecinie przy ul. Lnianej, dokonał rozboju, w ten sposób, że po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez przyłożenie mu noża do gardła, dokonał kradzieży telefonu komórkowego, pieniędzy w kwocie 25 zł i paczki papierosów,  tj. o czyn z art. 280 § 2 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 28 września 2018 r. przy ul. Lnianej  w  Szczecinie podejrzany zaatakował pokrzywdzonego mężczyznę przykładając jemu nóż do gardła, a następnie ukradł telefon komórkowy, a także pieniądze w kwocie 25 zł i paczkę papierosów.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jakim jest nóż na podstawie art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.