Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Niebuszewo, Sąd Rejonowy Szczecin Centrum w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w dniu 18 września 2018 r. w Szczecinie przy ul. Rayskiego, działając w warunkach recydywy dokonał rozboju, w ten sposób, że po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez uderzenie go w głowę i przewróceniu na ziemię, a następnie kopaniu po całym ciele dokonał kradzieży telefonu komórkowego, portfela wraz z pieniędzmi i dokumentów powodując starty o łącznej wartości 3050 zł, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 18 września 2018 r. na jednej z ulic w centrum Szczecina podejrzany zaatakował pokrzywdzonego mężczyznę uderzając go w głowę i przewracając na ziemię, a następnie ukradł telefon komórkowy, a także portfel z pieniędzmi i dokumenty wystawione na nazwisko pokrzywdzonego.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 3 miesięcy.

Za zarzucony czyn m. in. na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.