Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie, Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 15 listopada 2018 r. w Stargardzie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy o łącznej wadze 11,674 grama oraz 50 sztuk tabletek ekstazy, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 15 listopada 2018 r. funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania w mieszkaniu podejrzanego w Stargardzie. W wyniku tych czynności ujawniono narkotyki w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy w ilości 50 sztuk.

Następnie podejrzany został zatrzymany, zaś na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.