Sprawca rozboju zasiądzie na ławie oskarżonych. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu m. in. o to, że w dniu 29 lipca 2018 r. w kwiaciarni w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego, działając w warunkach recydywy po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec sprzedawczyni dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 90 zł, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne,

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzorowała śledztwo, w trakcie którego ustalono, że podejrzany w dniu 29 lipca 2018 r. około południa wszedł do kwiaciarni, w której przebywała sprzedawczyni. Mężczyzna krzyknął: „to jest napad”, a następnie popchnął pokrzywdzoną, która upadła uderzając się o regał. Następnie sprawca ukradł znajdujące się pod ladą pieniądze w kwocie 90 zł, po czym zbiegł.

Krótko po dokonanym rozboju podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, a następnie na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Ponadto śledztwo wykazało również, że podejrzany kilka dni wcześniej tj. 25 lipca 2018 r. w jednym ze sklepów kosmetycznych w Myśliborzu dopuścił się kradzieży rozbójniczej w ten sposób, że chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych kosmetyków o łącznej wartości 594 zł, odepchnął pracownika ochrony sklepu, po czym zbiegł ze skradzionym towarem. W związku z powyższym podejrzany usłyszał również zarzut dotyczący i tego przestępstwa (z art. 281 kk).

Podejrzany był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo podobne (kradzież). W toku przesłuchania przyznał się w całości do przedstawionych jemu zarzutów.

Za zarzucane podejrzanemu czyny, w tym z art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, przy czym z uwagi na fakt, że podejrzany działał w warunkach recydywy – grozi mu kara surowsza – nawet do 15 lat.