Tymczasowy areszt dla kierowcy znajdującego się pod wpływem amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Dnia 26 października 2018 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu, Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego m. in. o to, że w dniu 23 października 2018 r. w Świnoujściu na ul. Grunwaldzkiej, znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy, prowadził w ruchu lądowym samochód marki Seat Cordoba, tj. o czyn z art. 178a § 1 kk i inne,

W godzinach popołudniowych 23 października 2018 r. na ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat, którym kierował podejrzany.

Przeprowadzone podczas kontroli badania wykazały, że mężczyzna kierując samochodem znajdował się pod wpływem środków odurzających w postaci amfetaminy.

Ponadto funkcjonariusze podczas kontroli w pojeździe podejrzanego ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy o łącznej wadze 5,065 grama, marihuany o wadze 15,303 grama oraz metaamfetaminy o wadze 0,686 grama. Dotychczasowe ustalenia wykazały również, iż podejrzany udzielał innej ustalonej osobie marihuanę i amfetaminę, przy czym działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Z tych względów podejrzany usłyszał również zarzuty dotyczące przestępstw z art. 62 ust. 1 i art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

W związku z dokonanymi ustaleniami podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in. z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.