Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy oraz uprawę konopi indyjskich – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie m. in. przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 1 listopada 2018 r. w mieszkaniu w Stargardzie, posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 45,109 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 1 listopada 2018 r. w miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania.

W rezultacie ujawniono w mieszkaniu podejrzanego substancję psychotropową, którą okazała się amfetamina. Łącznie ujawniona ilość tego narkotyku wyniosła ponad 45 gram. Taka ilość amfetaminy mogła stanowić ponad 80 działek handlowych. Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu podejrzanego ujawniono 11 krzewów konopi indyjskich, które mężczyzna uprawiał. W związku z powyższym usłyszał on również zarzut o przestępstwo z art. 63ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 21) był uprzednio karany sądownie za innego rodzaju przestępstwa. W toku śledztwa przyznał się do stawianych jemu zarzutów.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.