Sprawca podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem amfetaminy i marihuany zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 16 października 2018 r. w Szczecinie na ul. Szafera, będąc uprzednio karanym za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, prowadził w ruchu lądowym samochód marki Opel będąc jednocześnie pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy i marihuany, tj. o czyn z art. 178a § 4 kk,

 W dniu 16 października 2018 r. na ul. Szafera w Szczecinie funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel, którym kierował podejrzany.

Przeprowadzone podczas kontroli badania wykazały, że mężczyzna kierując samochodem znajdował się pod wpływem narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Ponadto ustalono, że był on wcześniej karany sądownie za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Podejrzany (lat 43) był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 4 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.