Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Choszcznie, Sąd Rejonowy w Choszcznie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 6 grudnia 2018 r. w Reczu, usiłował dokonać rozboju w ten sposób, że po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez uderzanie go pięściami w twarz i przewróceniu na ziemię, a następnie kopaniu po całym ciele doprowadził go do stanu bezbronności, po czym usiłował dokonać kradzieży torby wraz z pieniędzmi i kluczami, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zdecydowaną postawę pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 1 kk.

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 6 grudnia 2018 r. na jednej z ulic w centrum Recza podejrzany zaatakował pokrzywdzonego mężczyznę uderzając go w twarz i przewracając na ziemię, a następnie usiłował dokonać kradzieży torby wraz z pieniędzmi i kluczami. Ostatecznie napastnik nie zdołał wyrwać torby z uwagi na zdecydowaną postawę pokrzywdzonego.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za zarzucony czyn m. in. na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.