Akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 15 czerwca 2018 r. w Szczecinie, kierował samochodem marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 3,2 promila alkoholu we krwi oraz pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę, tj. o czyn z art. 178b § 1 kk i inne, 

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 15 czerwca 2018 r. podejrzany kierując samochodem marki Audi A-4 jechał ulicą Bogumińską w Szczecinie. Patrolujący ten obszar funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanego kontroli drogowej. 

Pomimo wydania polecenia zatrzymania oraz użycia w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podejrzany zlekceważył je i kontynuował jazdę ulicami: Szosa Polska, Hoża i Jana z Czarnolasu. Ostatecznie podejrzany został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy. Przeprowadzona kontrola wykazała, że podejrzany kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad trzy promile alkoholu we krwi. 

Podejrzany (lat 53) nie był w przeszłości karany sądownie. 

            Za zarzucane obecnie przestępstwo m.in. na podstawie art. 178b § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.