Akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 1 stycznia 2019 r. w Nowogardzie  kierując samochodem osobowym marki Opel, pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę, tj. o czyn z art. 178b § 1 kk,

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 1 stycznia 2019 r. około południa podejrzany kierując samochodem osobowym marki Opel Astra, przejeżdżał przez Nowogard. Patrolujący ten obszar funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanego kontroli drogowej. Pomimo wydania polecenia zatrzymania oraz użycia w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podejrzany zlekceważył je i kontynuował jazdę. Ostatecznie podejrzany został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy.

W toku postępowania ustalono, że mężczyzna (lat 36) był w przeszłości karany sądownie.  

          Za zarzucane obecnie przestępstwo m.in. na podstawie art. 178b kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.