Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryfinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia wobec podejrzanego o usiłowanie w dniu 17 lipca 2018 r. w  mieszkaniu na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Gryfino, zabójstwa dwóch pokrzywdzonych mężczyzn, których ugodził on nożem kuchennym, powodując u jednego z pokrzywdzonych obrażenia klatki piersiowej, zaś u drugiego ranę szyi, tj. o czyny z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzorowała śledztwo w tej sprawie. Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 17 lipca 2018 r. podejrzany uczestniczył w spotkaniu towarzyskim, w którym udział brali również pokrzywdzeni mężczyźni. W pewnym momencie między sprawcą, a pokrzywdzonymi doszło do sprzeczki, w trakcie której podejrzany zaatakował mężczyzn trzymanym w dłoni nożem, zadając jednemu z pokrzywdzonych cios w okolice klatki piersiowej, a drugiego raniąc w szyję.         

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Następnie po zatrzymaniu sprawca na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 24) był wcześniej karany sądownie. W toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.   Za zarzucane podejrzanemu czyny z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.