Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o dokonanie rozboju. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin Prawobrzeże w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie któremu zarzuca się to, że w dniu 7 grudnia 2018 r. w Szczecinie przy ul. Krygiera dokonał rozboju w ten sposób, że po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonej i uderzeniu jej butelką, dokonał kradzieży należącego do niej portfela z pieniędzmi w kwocie 55 zł a także dowodu osobistego pokrzywdzonej, powodując u niej obrażenia ciała w postaci obrzęku tkanek miękkich głowy co spowodowało naruszenie jej nietykalności cielesnej, tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk i inne.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 7 grudnia 2018 r., pokrzywdzona została zaatakowana przez mężczyznę, który zażądał od niej pieniędzy, a gdy kobieta odmówiła chwycił rękoma za pasek od jej torebki i zaczął ją szarpać. Podczas szarpaniny kobieta straciła równowagę i upadła na ziemię, zaś mężczyzna uderzył ją w tył głowy butelką. Następnie wyrwał on torebkę i zaczął uciekać.  

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy sprawca rozboju został ustalony i zatrzymany, zaś na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 38) nie był wcześniej karany sądownie.

Za dokonanie rozboju na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.