Podejrzany m. in. o kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Zachód w Szczecinie, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że:

w dniu 12 marca 2019 r. w Szczecinie przy ul. Południowej kierował pojazdem marki Mercedes znajdując się pod wpływem amfetaminy, a ponadto pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę, tj. o czyny z art. 178a § 1 kk i art. 178b § 1 kk, i inne,

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 12 marca 2019 r. podejrzany kierując samochodem osobowym marki Mercedes, jechał ul. Południową w Szczecinie. Patrolujący ten obszar funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanego kontroli drogowej. Pomimo wydania polecenia zatrzymania oraz użycia w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podejrzany zlekceważył je i kontynuował jazdę. Ostatecznie podejrzany został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy. Przeprowadzona kontrola wykazała również, że podejrzany kierował pojazdem znajdując się pod wpływem amfetaminy. 

Ponadto w wyniku przeszukania pojazdu, którym kierował podejrzany ujawniono blisko kilogram substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, w  związku z czym podejrzany usłyszał również zarzut dotyczący uczestnictwa w obrocie znacznej ilości tego narkotyku (art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

            W związku z powyższym podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Aktualnie w sprawie w dalszym ciągu trwa gromadzenie materiału dowodowego.

 Za zarzucany podejrzanemu m. in. czyn z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.