Podejrzany o posiadanie znacznej ilości amfetaminy tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Zachód w Szczecinie, Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że:

w dniu 18 marca 2019 r. w Szczecinie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej masie 49,69 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 18 marca 2019 r. funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania w wyniku którego ustalono, iż podejrzany posiadał substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze blisko 50 gram.

            W związku z powyższym podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Aktualnie w sprawie w dalszym ciągu trwa gromadzenie materiału dowodowego.

 Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.