Podejrzany o przestępstwa narkotykowe został tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie postanowieniem z dnia 13 kwietnia 2019 r. Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego m. in. o to, że w dniu 11 kwietnia 2019 r. posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 11,436 grama oraz znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 54,79 grama, a także MDMA o wadze 76,48 grama, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie nadzoruje postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 11 kwietnia 2019 r. funkcjonariusze Policji w wyniku dokonanego przeszukania ujawnili w mieszkaniu podejrzanego narkotyki w postaci marihuany o łącznej wadze przekraczającej 11 gram oraz znaczne ilości amfetaminy o łącznej wadze ponad 50 gram, a także MDMA o wadze blisko 80 gram.

Poczynione w toku śledztwa ustalenia wykazały również, że podejrzany czynił przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obrotu, w związku z czym mężczyźnie przedstawiono również zarzut z art. 57 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.   

            Podejrzany został zatrzymany, zaś na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa, w tym m. in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.