Podejrzany o uczestnictwo w obrocie i posiadanie znacznej ilości narkotyków tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że:

w dniu 12 marca 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Goleniów wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych oraz środków odurzających, w ten sposób, że przechowywał w garażu 179,82 gram netto amfetaminy, 135,48 grama marihuany, 3,5 grama soli kokainowych, tj. o przestępstwo z art. 56 ust. 3 w zb. z art. 54 ust. 2 pkt 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 12 marca 2019 r. funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania w wyniku którego ustalono, iż podejrzany w zamkniętych sejfach znajdujących się w garażu posiadał znaczne ilości amfetaminy o wadze blisko 180 gram, a także ponad 130 gram marihuany. Ponadto mężczyzna ten posiadał również znaczną ilość woreczków strunowych i wagę elektroniczną.

            W związku z powyższym podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Aktualnie w sprawie w dalszym ciągu trwa gromadzenie materiału dowodowego.

 Za zarzucany podejrzanemu czyn m. in. na podstawie art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.