Sprawca, który dokonał rozboju zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie  akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 6 grudnia 2018 r. w Szczecinie, dokonał rozboju w ten sposób, że po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonej kobiety poprzez m. in. uderzenie jej pięścią w twarz, szarpaniu, popchnięciu i przewróceniu na ziemię, doprowadził ją do stanu bezbronności, po czym dokonał kradzieży torebki wraz z pieniędzmi, dokumentami oraz telefonem komórkowym, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne.  

Prokuratura Rejonowa  Szczecin-Zachód w Szczecinie nadzorowała śledztwo w tej sprawie. Z dokonanych w toku postępowania ustaleń wynika, że w dniu 6 grudnia 2018 r. na jednej z ulic w Szczecinie podejrzany zaatakował pokrzywdzoną kobietę uderzając ją w twarz oraz w lewą rękę. Napastnik ponadto szarpał i popchnął pokrzywdzoną przewracając ją na ziemię, a następnie dokonał kradzieży torebki wraz z pieniędzmi i dokumentami, a także znajdującym się w niej telefonem komórkowym, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.  

            W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany (lat 18) był w przeszłości karany sądownie, podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego jemu czynu. 

Za zarzucony czyn m. in. na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.