Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o dokonanie kradzieży– sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście w Szczecinie, skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny, podejrzanego o to, że w dniu 4 lutego 2019 r. dokonał kradzieży samochodu osobowego o wartości 140.000 zł, uprzednio pokonując zabezpieczenia pojazdu w  postaci wkładki zamka i stacyjki, tj. o czyn z art. 279 § 1 kk.

Mężczyzna został zatrzymany w dniu 6 lutego 2019 r. w Kaliszu Pomorskim, kiedy to jadąc skradzionym samochodem, nie zatrzymał niezwłocznie pojazdu i kontynuował jazdę, pomimo wydania polecenia zatrzymania się przez funkcjonariuszy Policji, poruszających się służbowymi radiowozami policyjnymi, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, co stanowiło podstawę do przedstawienia mu kolejnego zarzutu,  o czyn z art. 178 b kk.

Podejrzany po zatrzymaniu, na wniosek prokuratora, został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia.

Oskarżonemu m.in. za czyn z art. 279 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności
do 10 lat.