Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu m. in. o kradzież pojazdu – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia wobec podejrzanego m. in. o to, że w okresie od 2 do 3 października 2018 r. dokonał na terenie Niemiec, po uprzednim włamaniu, kradzieży samochodu osobowego marki Mazda CX5 o wartości 76.597,40 zł, wraz ze znajdującymi się wewnątrz przedmiotami w postaci laptopa i wkrętarki o łącznej wartości 3.861 zł, tj. o czyn z art. 279 § 1 kk i inne

 W dniu 3 października 2018 r. w Pilchowie funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania kierującego pojazdem marki Mazda CX5, wobec którego obowiązywał orzeczony wyrokiem Sądu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto dokonane czynności wykazały, iż przedmiotowy samochód, którym kierował   podejrzany został wcześniej przez niego skradziony na terenie Niemiec. Z tych względów podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw z art. 279 § 1 kk i art. 244 kk i inne. 

W związku z powyższymi ustaleniami podejrzany został zatrzymany przez Policję, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in. z art. 279 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10  lat.