Sprawca podejrzany o doprowadzenie małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie wniosek o zastosowanie na okres 3 miesięcy tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w dniu 30 maja 2019 r. w autobusie komunikacji miejskiej w Szczecinie doprowadził małoletnią poniżej lat 15 do poddania się innej czynności seksualnej polegającej na dotykaniu miejsc intymnych pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 200 § 1 kk,  

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany w dniu 30 maja 2019 r. jechał autobusem komunikacji miejskiej. W pewnym momencie zaczął on dotykać m. in. po udzie jadącą tym autobusem małoletnią pokrzywdzoną mającą mniej niż 15 lat. W ten sposób doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej w rozumieniu przepisu art. 200 § 1 kk.

Jak ponadto ustalono podobnego czynu podejrzany dopuścił się także w dniu 12 kwietnia 2019 r., kiedy działał na szkodę innej pokrzywdzonej mającej także poniżej 15 lat. Z tego względu usłyszał on zarzut dotyczący również i tego czynu.    

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 3 miesięcy.  

Za czyn zarzucony podejrzanemu m.in. na podstawie art. 200 § 1 kk grozi kara  pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.