Aktualności

Tymczasowy areszt dla kierowcy znajdującemu się pod wpływem LSD, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin- Śródmieście.

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie wniosek o zastosowanie na okres 2 miesięcy  tymczasowego aresztowania wobec Alexa H., podejrzanego m. in. o to, że w dniu 17 czerwca 2018 r. w Szczecinie na ulicach: Zbożowej, Władysława IV, Energetyków, Most Długi, Wyszyńskiego i Niepodległości znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci LSD i będąc uprzednio karanym za przestępstwo polegające na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 kk) oraz pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, nie stosując się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, kierował samochodem marki BMW oraz pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę, tj. o czyn z art. 178a § 1 i 4 kk w zb. z art. 178b § 1 kk i inne.

Czytaj dalej Tymczasowy areszt dla kierowcy znajdującemu się pod wpływem LSD, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin- Śródmieście.

Podejrzani o posiadanie znacznej ilości narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom: Pawłowi D., Kamilowi P. oraz Łukaszowi K., którym zarzuca się popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 15 listopada 2017 r. w Barlinku działając wspólnie i w porozumieniu, posiadali wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość środka odurzającego w postaci marihuany o łącznej wadze 67,70 grama netto oraz wagę elektroniczną i młynek, czyniąc w ten sposób przygotowania do uczestniczenia w obrocie ww. środkiem odurzającym, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 w zb. z art. 57 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Czytaj dalej Podejrzani o posiadanie znacznej ilości narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie obrażeń ciała – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Filipowi F. podejrzanemu m. in. o to, że w dniu 31 grudnia 2017 r. w Szczecinie działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie dla porządku prawnego, po uprzednim przewróceniu pokrzywdzonego mężczyzny na ziemię i kopnięciu w twarz, spowodował u niego obrażenia ciała w tym m. in. złamania kości nosa na okres przekraczający 7 dni, tj. o czyn z art. 157 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk. Podejrzanemu zarzuca się również spowodowanie obrażeń ciała u dwóch innych pokrzywdzonych osób, które zostały przez niego zaatakowane.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie obrażeń ciała – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Akt oskarżenia przeciwko kierowcy znajdującemu się pod wpływem amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego  Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi W.  podejrzanemu m. in. o dokonanie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 27 kwietnia 2018 r. w Szczecinie na ul. Ofiar Oświęcimia kierował samochodem marki Ford Mondeo znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, tj. o czyn z art. 178a § 1 kk i inne,

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko kierowcy znajdującemu się pod wpływem amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Sprawca gróźb karalnych oraz znieważenia zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi L. podejrzanemu m. in. o to, że w dniu 30 stycznia 2018 r. w Szczecinie na jednej ze stacji paliw groził pokrzywdzonej kobiecie uszkodzeniem ciała, wzbudzając u niej uzasadnioną obawę, że groźby zostaną spełnione, tj. o czyn z art. 190 § 1 kk i inne.

Czytaj dalej Sprawca gróźb karalnych oraz znieważenia zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Marcinowi H., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 24 lutego 2018 r. w Szczecinie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 49,85 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście

Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Gryfinie przeciwko sprawcom rozboju.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanym Damianowi Ł. i Sebastianowi Sz., którym zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 5 marca 2018 r. w miejscowości Krajnik w jednym ze sklepów działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili właścicielkę sklepu do stanu bezbronności grożąc jej pozbawieniem życia przy użyciu atrapy pistoletu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 500 zł., tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk i inne.

Czytaj dalej Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Gryfinie przeciwko sprawcom rozboju.

Akt oskarżenia przeciwko nietrzeźwemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała do Sądu Rejonowego w Goleniowie, akt oskarżenia przeciwko Danielowi K., podejrzanemu o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 30 stycznia 2018 r. na drodze publicznej w miejscowości Kliniska Wielkie, będąc uprzednio karanym prawomocnym wyrokiem Sądu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierował samochodem marki Ford Focus, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,85 promila alkoholu we krwi oraz pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę, tj. o czyn z art. 178a § 4 kk w zb. z art. 178b § 1 kk i inne,

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko nietrzeźwemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego przy ul. Monte Cassino – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Małgorzacie B. podejrzanej o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 31 stycznia 2018 r. w Szczecinie na drodze wewnętrznej przy ul. Monte Cassino kierując samochodem osobowym marki Citroen C1, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że podejmując manewr skrętu w lewo nie zachowała szczególnej ostrożności oraz należytej obserwacji przedpola jazdy przez co potrąciła lewą przednią częścią pojazdu pieszego przechodzącego z prawej na lewą stronę drogi wewnętrznej, powodując jego upadek i uderzenie głową o twarde podłoże, w wyniku czego u pokrzywdzonego doszło do urazu czaszkowo-mózgowego, skutkującego jego śmiercią, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego przy ul. Monte Cassino – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o udzielanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K., podejrzanemu m. in. o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 18 marca 2018 r. w Szczecinie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 110,537 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o udzielanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.