Aktualności

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego z ul. Potulickiej – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście.

Prokuratura Rejonowa w Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Marcinowi  J. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 8 września 2017 r. w Szczecinie jadąc ul. Potulicką w kierunku ul. Piekary, kierując pojazdem m-ki Fiat Scudo naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że podczas wykonywania manewru cofania nie zachował szczególnej ostrożności i nie obserwował prawidłowo pola z tyłu pojazdu w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która poruszała się drogą wewnętrzną przy ul. Potulickiej w kierunku ul. Piekary , na skutek czego potrącił pokrzywdzoną  która doznała rozległych obrażeń ciała, w wyniku czego pokrzywdzona zmarła, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego z ul. Potulickiej – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o znęcanie się nad psami – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego  w Choszcznie akt oskarżenia, przeciwko Mirosławowi B. podejrzanemu m. in . o to, że w dniu 18 października 2017 r. na terenie jednej z miejscowości w powiecie choszczeńskim uśmiercił ze szczególnym okrucieństwem swojego psa – szczeniaka w ten sposób, że wyrzucił go przez okno z pierwszego piętra swojego mieszkania, powodując jego upadek i śmierć w wyniku odniesionych obrażeń, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Podejrzanemu zarzuca się ponadto znęcanie się nad pozostałymi psami tj. suką i pięcioma innymi szczeniakami w ten sposób, że utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania bez należytego pokarmu i wody,  tj. przestępstwo z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o znęcanie się nad psami – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu, akt oskarżenia przeciwko Adamowi R. podejrzanemu o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 5 czerwca 2017 r. na drodze wojewódzkiej 127 na trasie Dargomyśl-Chwarszczany nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że będąc zobowiązanym do zachowania szczególnej ostrożności na łuku drogi, nie dostosował prędkości do występujących warunków drogowych i wjechał w zakręt z nadmierną prędkością, w wyniku czego nie opanował prowadzonego przez siebie samochodu marki Ford Galaxy, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel Astra w następstwie czego kierujący samochodem marki Opel doznał obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni, zaś pasażer samochodu marki Opel doznał rozległych, wielonarządowych obrażeń ciała, które skutkowały jego śmiercią, tj. o czyn z art. 177 § 1 i 2 kk.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Sprawca podejrzany między innymi o wymuszenie rozbójnicze w jednym z łobeskich sklepów zasiądzie na ławie oskarżonych– sprawa Prokuratury Rejonowej w Łobzie.

Prokuratura Rejonowa w Łobzie skierowała do Sądu Rejonowego w Łobzie akt oskarżenia wobec Damiana K., podejrzanego między innymi o dokonanie przestępstwa polegającego na wymuszeniu rozbójniczym w jednym ze sklepów sieci „Żabka” w Łobzie , tj. o czyny z art. 282 kk i inne.

Czytaj dalej Sprawca podejrzany między innymi o wymuszenie rozbójnicze w jednym z łobeskich sklepów zasiądzie na ławie oskarżonych– sprawa Prokuratury Rejonowej w Łobzie.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o znęcanie się nad zwierzętami na terenie gospodarstwa w Nowogardzie – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia, przeciwko Ryszardowi S. podejrzanemu m. in . o to, że w okresie do dnia 21 kwietnia 2017 r. na terenie Nowogardu znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad 17 psami różnych ras, poprzez ich utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania przetrzymując je w budach i kojcach zanieczyszczonych odchodami i padłymi zwierzętami, nieocieplonych, z nieszczelnym zadaszeniem, karmiąc padłym zwierzęciem, spleśniałym mięsem, a także doprowadzenie do ich odwodnienia, zarobaczenia i zakleszczenia, a nadto w stosunku do części psów niezapewnienia im opieki weterynaryjnej, co stanowiło świadome dopuszczenie do zadawania im bólu i cierpień m. in. w stosunku do psów zarażonych parwowirozą, dla których bez podjęcia odpowiedniego leczenia choroba ta jest śmiertelna, suki rasy terier, która miała złamaną tylną łapę, psa, który miał uszkodzoną żuchwę, a nadto znęcał się nad suką rasy amstaf, poprzez uwiązanie jej na zbyt ciasnym łańcuchu, w wyniku czego doszło do wrośnięcia łańcucha w skórę na szyi i nieudzielenia jej w związku z tymi obrażeniami opieki weterynaryjnej, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Podejrzanemu zarzuca się ponadto znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwiema krowami oraz koniem o imieniu Huragan, którego zmuszał do przebywania w nienaturalnej pozycji poprzez przywiązanie jego nogi linką o długości ok. 40 cm. i przy pomocy kantara, utrudniając w ten sposób poruszanie się i powodując zbędny ból, a w konsekwencji doprowadzając do okaleczenia nadpięcia, tj. przestępstwo z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o znęcanie się nad zwierzętami na terenie gospodarstwa w Nowogardzie – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego przy ul. Okulickiego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Izabeli J., podejrzanej o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 13 czerwca 2017 r. w Szczecinie około godziny 15.30 nieumyślnie spowodowała wypadek drogowy naruszając zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Renault Laguna jadąc ulicą Okulickiego od strony ulicy Łódzkiej w kierunku ulicy Lubawskiej na skutek niezachowania szczególnej ostrożności potrąciła pieszego który przekraczał jezdnię z lewej strony na prawą po wyznaczonym przejściu dla pieszych, w wyniku czego u pokrzywdzonego doszło do złamania kostki przyśrodkowej podudzia prawego naruszając w ten sposób funkcję kończyny dolnej prawej na okres przekraczający 7 dni, tj. o przestępstwo z art. 177 § 1 kk.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego przy ul. Okulickiego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko Robertowi N. podejrzanemu o to, że w dniu 24 marca 2017 r. w mieszkaniu na terenie województwa zachodniopomorskiego, działając w warunkach recydywy wbrew przepisom ustawy posiadał znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 97,90 grama netto i środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 21,02 grama netto, czyniąc w ten sposób przygotowania do uczestniczenia w obrocie w/w znacznej ilości narkotyków, tj. przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zb. z art. 57 ust. 2 cytowanej ustawy i inne.

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Komunikat w sprawie zmiany siedziby i danych teleadresowych Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie

Uprzejmie informuję, że z dniem 15 stycznia 2018 roku Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie będzie miała siedzibę w nowej lokalizacji przy ulicy Wawrzyniaka 14 w Szczecinie.

Jednocześnie informuję, że ulegają także zmianie numery telefonów stacjonarnych do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie
ul. Wawrzyniaka 14
70-392 Szczecin
tel. 91 42 44 600
fax 91 42 44 602

Komunikat w sprawie zmiany siedziby i danych teleadresowych Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie

Uprzejmie informuję, że z dniem 15 stycznia 2018 roku Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie będzie miała siedzibę w nowej lokalizacji przy ulicy Żołnierskiej 3A w Szczecinie.

Jednocześnie informuję, że ulegają także zmianie numery telefonów stacjonarnych do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie
ul. Żołnierska 3A
71-210 Szczecin
tel. 91 88 38 100
fax 91 88 38 102

Akt oskarżenia przeciwko lekarce, która wyłudziła refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia w sprawie dotyczącej wyłudzenia z Narodowego Funduszu Zdrowia refundacji przez lekarza – stomatologa z tytułu świadczeń medycznych, które w rzeczywistości nie zostały udzielone pacjentom.  

Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko lekarce, która wyłudziła refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.