Zakończono śledztwo w sprawie wypadku drogowego na drodze krajowej S-3 w okolicach Czółnowa – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu

Szczecin, dnia 14 lipca 2017 r.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu, akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi P. podejrzanemu o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 24 kwietnia 2017 r. na drodze S-3 w okolicach miejscowości Czółnów naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki Ford Tourneo wykonując manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w bariery ochronne, doprowadzając do dachowania pojazdu, w następstwie czego jeden z pasażerów doznał ciężkiego kalectwa w rozumieniu art. 156 § 1 kk, zaś pozostali pasażerowie doznali obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk i inne.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 24 kwietnia 2017 r. podejrzany wraz z sześcioma innymi mężczyznami jechał do pracy z Katowic do Kołbaskowa. Mężczyźni  Około godziny 5.50 gdy mężczyźni znajdowali się w okolicach Czółnowa na drodze S-3 za zjazdem na Renice kierujący pojazdem Mirosław P. podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. Kończąc ten manewr podejrzany stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z  drogi, po czym uderzył w barierę ochronną, na skutek czego pojazd dachował. Pasażerowie pojazdu w chwili wypadku spali. U pokrzywdzonych mężczyzn doszło do różnego rodzaju obrażeń ciała. Jeden z pokrzywdzonych doznał ciężkiego kalectwa w rozumieniu art. 156 § 1 kk, zaś pozostałych pięciu pasażerów doznało obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej

Joanna Biranowska-Sochalska