Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi B.  podejrzanemu o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 1 grudnia 2016 r. w Policach na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Audi A6 nie ustąpił pierwszeństwa dwóm pieszym, w tym jednej osobie małoletniej, które znajdowały się na przejściu, w wyniku czego doszło do ich potrącenia, co skutkowało ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu jakiego doznała małoletnia piesza,  tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 1 grudnia 2016 r. podejrzany kierując samochodem osobowym marki Audi A6 nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez jezdnię po oznakowanym przejściu, w wyniku czego doszło do ich potrącenia. Małoletnia pokrzywdzona w wyniku tego zdarzenia doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Druga osoba pokrzywdzona doznała lekkich obrażeń ciała – na okres nieprzekraczający 7 dni.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie, za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.