Narkotyki w walizce – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko dwudziestoczteroletniemu mieszkańcowi Szczecina podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, to jest o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

9 maja 2017 r. funkcjonariusze Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo zatrzymali do kontroli samochód osobowy, taksówkę, którą jako pasażer jechał podejrzany. W wyniku przeszukania taksówki, w bagażniku pojazdu, policjanci znaleźli walizkę, a w niej susz roślinny o wadze blisko 3 kg. W miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze Policji ujawnili nadto  14,320 gramów suszu roślinnego, pudełka z zawartością brunatnej substancji, wagę elektroniczną i bibułki do przygotowywania papierosów. Badania fizykochemiczne całości zatrzymanych od podejrzanego substancji wykazały, że w dniu zdarzenia ww. posiadał przy sobie ziele konopi innych niż włókniste o wadze 2699,48 g, żywicę konopi o masie netto 2,17 grama oraz susz grzybowy o łącznej masie 16,63 grama, zawierający w swoim składzie chemicznym środek psychotropowy w postaci psylocyny. Podejrzany został zatrzymany i   tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratora Rejonowego  Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za który grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.