Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w sprawie rozboju na Placu Kościuszki.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanym Norbertowi G. i Patrykowi K., którym zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 4 czerwca 2017 r. w Szczecinie na przystanku tramwajowym przy Placu Kościuszki, działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim kopnięciu pokrzywdzonej w nogę przez Patryka K. oraz grożeniu jej utratą zdrowia i życia, zabrali w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki Samsung o wartości 2.000 zł., powodując u pokrzywdzonej obrażenia ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk i inne.

Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzona w dniu 4 czerwca 2017 r. w godzinach wieczornych czekała na przystanku tramwajowym przy Placu Kościuszki. W pewnym momencie w jej kierunku podeszli podejrzani, przy czym Patryk K. przysiadł się do pokrzywdzonej, która korzystała ze swojego telefonu pisząc sms-a. Po chwili Patryk K. chwycił za telefon i próbował go wyrwać  z rąk pokrzywdzonej, jednak nie udało mu się to. Wówczas kopnął pokrzywdzoną w nogę, zaś drugi z podejrzanych – Norbert G. również podszedł do pokrzywdzonej. Bojąc się przewagi liczebnej sprawców, którzy zagrozili pobiciem – pokrzywdzona oddała telefon komórkowy.

W wyniku działań Policji, obaj sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Następnie na wniosek prokuratora, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany Norbert G. był w przeszłości karany sądownie, drugi sprawca – Patryk K. nie był wcześniej karany.

Za zarzucany obecnie podejrzanym czyn grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12.