Śmiertelne ugodzenie nożem – akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin – Śródmieście w Szczecinie.

Prokurator Rejonowy Szczecin – Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko czterdziestopięcioletniemu mieszkańcowi Szczecina podejrzanemu o śmiertelne ugodzenie nożem swojego ojca.

Rafałowi G. przedstawiono zarzut, o to że w dniu 2 czerwca 2017 r. w Szczecinie uderzył pokrzywdzonego nożem w prawe ramię powodując u niego ranę kłuto – ciętą tkanek miękkich ramienia z uszkodzeniem lewej tętnicy ramiennej, skutkującą ostrą niewydolnością krążenia, na skutek czego pokrzywdzony zmarł tj. o czyn w art. 156§ 3 kk.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca 2017 r. w miejscu zamieszkania podejrzanego i jego rodziny.  Z ustaleń śledztwa wynika, że około godziny 2 nad ranem podejrzany wszczął awanturę, podczas której uderzył ojca nożem w ramię. Bezpośrednio po zdarzeniu pokrzywdzony udał się do łazienki i dopiero wówczas zauważył, że krwawi na skutek odniesionego obrażenia. Na miejsce wezwano Policję i Pogotowie Ratunkowe. Pomimo podjętej przez lekarza reanimacji pokrzywdzony zmarł. Ustalono, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążenia w przebiegu wstrząsu pokrwotocznego. Rafał G. został zatrzymany.W wyniku oględzin mieszkania Policja zabepieczyła nóż, którym został zadany cios. W czasie czynu Rafał G. znajdował się pod wpływem alkoholu o stężeniu 1, 95 promila we krwi.

Na wniosek prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum w Szczecinie podejrzany został tymczasowo aresztowany.  Rafał G. był w przeszłości karany sądownie za znęcanie się, spowodowanie obrażeń ciała i groźby wobec członków rodziny. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.