Tymczasowy areszt dla podejrzanych o uprawę marihuany – sprawa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Dnia 18 września 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach, Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec: Huberta N., Grzegorza G. oraz Daniela N. podejrzanych o to, że: w dniu 17 września 2017 r. w lesie na terenie gminy Przelewice uprawiali 95 sztuk krzewów konopi innych niż włókniste, zwanych potocznie marihuaną. Ta ilość krzewów mogła dostarczyć znacznej ilości marihuany. W związku z powyższym, podejrzanym przedstawiono zarzuty z art. 63 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Ponadto Hubert N. w chwili zatrzymania przez Policję posiadał przy sobie 5,358 grama marihuany, zaś Daniel N. posiadał 3,567 grama amfetaminy. Dlatego ci dwaj podejrzani usłyszeli również zarzuty związane z posiadaniem narkotyków, tj. z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za czyn z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, zaś za czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej

Joanna Biranowska-Sochalska