Akt oskarżenia przeciwko nietrzeźwemu motocykliście – sprawa Prokuratury Rejonowej w Kamieniu Pomorskim.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim skierowała do Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Krzysztofowi N., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że:

w dniu 20 czerwca 2017 r. w Kołczewie na ul. Wolności, tj. drodze powiatowej o numerze 1007Z, kierował  pojazdem mechanicznym – motorowerem marki Romet znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2,02 promila alkoholu we krwi, tj. o przestępstwo z art. 178a § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 20 czerwca 2017 r. około godziny 17.00 na ul. Wolności w Kołczewie patrol Policji interweniował w sprawie kolizji drogowej. Jak ustalono podejrzany kierując motorowerem marki Romet zjechał z drogi, otarł się o drzewo, po czym przewrócił na jezdnię. Badania wykazały, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2,02 promila alkoholu we krwi.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości podejrzanemu na podstawie art. 178a § 1 kk grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.