Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o spowodowanie wypadku drogowego z udziałem motocyklisty – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanej  Ludwice B., której zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że:

w dniu 11 lipca 2017 r. w Szczecinie na ul. Powstańców Wielkopolskich, kierując samochodem marki Nissan, jadąc lewym pasem ruchu naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, w ten sposób, że nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ulicę Starkiewicza i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda, doprowadzając do zderzenia z motocyklistą, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała tj. naruszenia funkcji kończyny górnej lewej na okres przekraczający 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 11 lipca 2017 r. podejrzana kierując samochodem osobowym marki Nissan jechała ulicą Powstańców Wielkopolskich w kierunku ulicy Starkiewicza. Zbliżając się do skrzyżowania, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda, wskutek czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Jak ustalono – w wyniku wypadku – pokrzywdzony doznał obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni.

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo, na podstawie art. 177 §  kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.