Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Karolowi F., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że:
w dniu 5 maja 2017 r. w Szczecinie na ul. Horeszków nieumyślnie naruszył zasady obowiązujące w ruchu drogowym i spowodował wypadek w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Skoda Octavia z oznaczeniami jednej z taksówkarskich korporacji, wykonując manewr cofania potrącił pieszą, w wyniku czego doznała ona urazu głowy z pełnoobjawowym wstrząśnieniem mózgu oraz stłuczenia prawego stawu skokowego na okres trwający dłużej niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 5 maja 2017 r. podejrzany będący kierowcą taksówki jechał ulicą Horeszków. Gdy wykonywał manewr cofania, nie zauważył przechodzącej obok pojazdu pieszej – potrącając ją. W wyniku potrącenia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 177 § kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej

Joanna Biranowska-Sochalska