Akt oskarżenia przeciwko sprawcy kradzieży. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., któremu  zarzuca się m. in. to, że w dniu 9 maja 2018 r. w Szczecinie, działając w warunkach recydywy, dokonał kradzieży po uprzednim włamaniu do samochodu marki Suzuki, zaparkowanego na terenie SPSK nr 2 przy ul. Powstańców Wielkopolskich, z wnętrza którego zabrał między innymi odzież, narzędzia samochodowe, pokrowiec na siedzenia samochodowe, parasol, ładowarkę samochodową do telefonu, a także torby z żywnością o łącznej wartości strat wynoszącej 2.500 zł, tj. o przestępstwo z art. 279 § 1 kk i inne.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 9 maja 2018 r. podejrzany postanowił dokonać włamania do samochodu marki Suzuki zaparkowanego na terenie SPSK nr 2 w Szczecinie. W tym celu wybił szybę w lewych tylnych drzwiach pojazdu. Następnie z wnętrza samochodu zabrał różne przedmioty, w tym m. in. odzież, narzędzia samochodowe, pokrowiec na siedzenia samochodowe oraz torby z żywnością. Jego łupem padł również parasol i ładowarka samochodowa do telefonu komórkowego. Łączna wartość strat wyniosła 2.500 zł.

Na skutek działań funkcjonariuszy Policji sprawca kradzieży został ustalony i zatrzymany, zaś na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie. Teraz za zarzucany czyn m. in. na podstawie art. 279 § 1 kk grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.