Akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 29  czerwca 2018 r. w miejscowości Długołęka będąc uprzednio karanym za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, za które orzeczono sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kierował samochodem marki BMW oraz pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę, tj. o czyn z art. 244 kk w zb. z art. 178b § 1 kk i inne,

Z ustaleń postępowania wynika, że w godzinach nocnych z 28/29 czerwca 2018 r. podejrzany kierując samochodem marki BMW, przejeżdżał przez miejscowość Długołęka w gminie Nowogard. Krótko po północy patrolujący ten obszar funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanego kontroli drogowej. Pomimo wydania polecenia zatrzymania oraz użycia w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podejrzany zlekceważył je i kontynuował jazdę. Ostatecznie podejrzany został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy.

W toku postępowania ustalono, że mężczyzna był w przeszłości karany sądownie za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w związku z czym obwiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Za zarzucane obecnie przestępstwo m.in. na podstawie art. 178b kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.