Podejrzany o dokonanie rozboju tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie, Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 13 kwietnia 2019 r. w Szczecinie, działając w warunkach recydywy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał rozboju na małoletnim pokrzywdzonym, w ten sposób, że po uprzednim zastosowaniu przemocy w postaci kilkukrotnych uderzeń w twarz zabrał jemu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 10 zł., czym działał na szkodę pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne. 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie.   

Z dokonanych dotychczas ustaleń wynika, że w dniu 13 kwietnia 2019 r. przy jednej z ulic w Szczecinie podejrzany zaatakował małoletniego pokrzywdzonego, uderzając go w twarz, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 10 zł.

            W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.          

Za rozbój na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat przy czym z uwagi na fakt, że sprawca działał w warunkach recydywy – grozi mu kara surowsza – do 15 lat pozbawienia wolności.